Wycieczka krajoznawcza

W dniu 2 września br. członkowie koła PZN w Oławie wybrali się na wycieczkę krajoznawczą do Walimia, Zagórza i Książa. Mimo deszczowej pogody 35 osób stawiło się na miejscu zbiórki o godzinie 7.00.

Pierwszym etapem wycieczki były sztolnie walimskie –  jedno z najbardziej tajemniczych miejsc w Górach Sowich. Grupa wycieczkowa zwiedziła podziemia z przewodnikiem, który opowiedział o historii ich powstania w okresie II wojny światowej.

Następnie uczestnicy wycieczki udali się do Zagórza, skąd szlakiem turystycznym prowadzącym przez rezerwat przyrody weszli na górę Choinę. Tam, słuchając opowiadań przewodnika zwiedzili ruiny średniowiecznego zamku książęcego Grodno i mogli wejść na wieżę, aby podziwiać przepiękne widoki. Po zwiedzeniu zamku była okazja, aby chwilę odpocząć i zjeść obiad w karczmie.

Następnym punktem programu był zamek Książ. Grupa zwiedziła zamek z przewodnikiem przemierzając trasę o nazwie „Od Piastów do tajemnic II wojny światowej”.

Pomimo bogatego programu uczestnicy wycieczki chcieli jeszcze pojechać do Palmiarni w Lubiechowie, aby odpocząć w ogrodzie, pospacerować wśród tropikalnej roślinności lub wypić kawę w egzotycznej scenerii.

Punktualnie o godzinie siódmej wieczorem grupa wróciła do Oławy.You may also like...