Zaproszenie na spektakl z audiodeskrypcją

Wrocławski Teatr Współczesny serdecznie zaprasza starszą młodzież oraz osoby dorosłe na spektakl z audiodeskrypcją.

 „GAŁGAN” w reżyserii Eweliny Marciniak, to muzyczno-kryminalna opowieść rodzinna. W rolach głównych występują Maria Kania i Grzegorz Dowgiałło.

Data: 15 września (czwartek) oraz 16 września (piątek), g. 18.15
Miejsce: Wrocławski Teatr Współczesny, ul. Rzeźnicza 12, Wrocław

Każdy spektakl poprzedza spotkanie z aktorami. Widzowie otrzymają także program wydany alfabetem Braille’a.
Spektakle są bezpłatne dla osób niewidomych i niedowidzących oraz ich opiekunów. Prosimy o zabranie ze sobą legitymacji PZN lub oświadczenia o niepełnosprawności wzroku.

Wydarzenie na FB: https://www.facebook.com/events/1059278670845844/

Osoby zainteresowane proszone są o kontakt z Prezesem Koła Wrocław pod nr tel. 502 512 332

OPIS SPEKTAKLU:

Jarosław Murawski GAŁGAN
reż. Ewelina Marciniak

Siostra z niewidomym bratem snują muzyczno-kryminalną opowieść o domu rodzinnym. O mamie, która pewnego dnia została znaleziona na kuchennej podłodze martwa i tacie, który pojawił się, aby opiekować się osieroconymi dziećmi, lecz był dla nich kimś obcym, znanym tylko z nazwy, nie z imienia.

Rodzeństwo nieustannie konstruuje opowieść o przeszłości. Z czasem tracimy rozeznanie czy traumatyczna relacja jest prawdziwa, – czy to gra fantazji uruchomiona po to, aby sprawdzić na nas własną wiarygodność, umiejętność przeforsowania istotnej dla siebie wersji przeszłości. Dwójka aktorów wciąga nas w środek przedstawienia o widzeniu i nie-widzeniu, ujawnianiu i pomijaniu, przywoływaniu i wypieraniu. W ich wspomnienie rodzinne łatwo zacząć bezwiednie wlewać własne wspomnienia, również te, które chcielibyśmy zapomnieć. Niestety opanowanie sztuki zapominania jest trudniejsze niż to, czego nauczyliśmy się na początku – sztuki zapamiętywania. Za dużo już wiemy.

W rankingu sezonu 2013/2014 portalu Teatr dla Was spektakl Gałgan został wymieniony w trzech kategoriach: najlepszy reżyser – Ewelina Marciniak, najlepsza muzyka – Grzegorz Dowgiałło, najlepsza aktorka – Maria Kania.

[spektakl inspirowany książkami Douwe Draaismy]

http://www.wteatrw.pl/index.php/przedstawienia/80-wtw/przedstawienia/157-galgan-spektakl

ZAPRASZAMY SERDECZNIE!You may also like...