Biała Laska 2016

Dnia 13.10.2016 r. w restauracji “Prima” w Zgorzelcu po raz kolejny odbyły się uroczyste obchody z okazji Międzynarodowych Dni Niewidomych “Biała Laska”.
Zarząd Polskiego Związku Niewidomych w Zgorzelcu serdecznie dziękuje za sfinansowanie i pomoc Urzędowi Miasta – Zgorzelec oraz Urzędowi Miasta i Gminy – Bogatynia.
Gości przywitała pani Prezes Zarządu – Katarzyna Skuza a program “Bialej Laski” poprowadził v-ce Prezes Zarządu – Jerzy Obuchowski wspólnie z panią wolontariuszką – Jolantą Zielińską.
W programie odbyło się odczytanie wizerunku Braille’a w wykonaniu wolontariuszy naszego koła na przemian z częścią artystyczną w wykonaniu uczniów Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Zgorzelcu.
W dalszej części uroczystości odbyły się podziękowania dla Vipów i wolontariuszy w postci pisemnej oraz wręczone upominki dla wszystkich członków koła.
Pani Dyrektor Okręgu – Anna Jaworska wręczyła brązowe odznaczenie dla zasłużonych pani Lucynie Markiewicz i odznaczenie “Przyjaciel dla niewidomego” dla pani wolontariuszki – Jolanty Zielińskiej.
Po uroczystym wręczeniu odznaczeń odbył się obiad i prezentacja sprzętu dla członków koła przez firmę “Altix”. Następnie było wspólne świętowanie i luźne rozmowy.
Jeszcze raz ślicznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za tak  liczne przybycie i wszystkim którzy przyczynili się do zorganizowania tego święta.You may also like...