XVI PIELGRZYMKIAOSOB NIEPEŁNOSPRAWNYCH DO KRZESZOWA

Zarząd Koła Polskiego Związku Niewidomych w Jeleniej Górze w odpowiedzi na zaproszenie Caritas Diecezji Legnickiej i diecezjalnego duszpasterza osób niepełnosprawnych księdza biskupa Marka Mendyka zorganizował  dnia 5 września br. grupowy wyjazd członków Koła na Pielgrzymkę Osób Niepełnosprawnych do Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Krzeszowie.

Była to już szesnasta pielgrzymka osób niepełnosprawnych, ich rodzin i przyjaciół, a wspólnemu świętowaniu podczas tegorocznej pielgrzymki towarzyszyło hasło: „Z Maryją Królową Rodzin“. Zbiórka uczestników wyznaczona była na godz. 8.30 przy ul. Teatralnej w Jeleniej Górze.

Program Pielgrzymki:
10.00 – rozpoczęcie pielgrzymki
10.15 – program artystyczny
11.15 – katecheza
12.00 – Eucharystia pod przewodnictwem Ks. Abp. Zygmunta Zimowskiego, Przewodniczącego Papieskiej Rady ds. Służby Zdrowia
14.30 – gorący posiłek i wspólna zabawa
15.00 – zakończenie i błogosławieństwo

Umocnieni wspólną modlitwą i wspólną zabawą, licząc na kolejne spotkanie powróciliśmy do Jeleniej Góry o godz. 16.30 gdzie nastąpiło rozwiązanie pielgrzymki.

W pielgrzymce udział wzięło 47 osób (3 osoby nie zgłosiły się na miejsce zbiórki) w tym 9 członków Grupy Wsparcia działającej przy Ośrodku Interwencji Kryzysowej oraz 4 osoby ze Stowarzyszenia „Pomocna Dłoń“. Opłata uczestnika wynosiła 20 zł, tj. ubezpieczenie i wynajem autokaru.


You may also like...