SPOTKANIE ANDRZEJKOWE

Zarząd Koła PZN w Jeleniej Górze na prośbę swoich Członków zorganizował „Spotkanie Andrzejkowe” w dniu 30.11.2016 r. Impreza integracyjna odbyła się w świetlicy o godzinie 14:00.

Andrzejki to dzień jedyny w swoim rodzaju. Wtedy to, zgodnie z tradycją, w wieczór andrzejkowy za sprawą znaków i wróżb dowiadujemy się, co nas będzie czekać w przyszłości. Andrzejki to tradycja ludowa przekazywana z pokolenia na pokolenie. W dawnych czasach przywiązywano do wróżb andrzejkowych wielką wagę. W wierzeniach ludowych miały one magiczną moc. Wieczorem, w wigilię św. Andrzeja, każdy chce poznać to, co go czeka w przyszłości. Wróżby w tym dniu dotyczą miłości, przyszłego narzeczonego i męża. I tak też u nas istotną częścią spotkania były wróżby, takie jak: kubki, kości do gry, obierki z jabłek, buty, liczby, karty i lanie wosku (z uformowanych figur przepowiadano przyszłość). W rolę cyganki – wróżki wcieliła się Pani Beata Prask, która każdemu z uczestników przepowiedziała co go czeka w nadchodzącym roku.

Spotkanie miało na celu pogłębienie procesów rehabilitacji, socjalizacji, rozwoju osobistego oraz integracji z osobami o podobnych problemach. W organizowaniu spotkania pomagali wolontaryjnie Daniela Mikuszewska, Koźlik Zofia, Sarnacka Anna, a każdy z uczestników przyniósł słodkości, napoje, owoce, które znalazły się na wspólnym stole.

Spotkanie trwało do godziny 17:00.

Zapraszamy do galerii zdjęć:You may also like...