KONCERT ZESPOŁU „MAZOWSZE”

Zarząd Koła PZN w Jeleniej Górze zorganizował dla swoich Członków i przyjaciół wyjazd na wielką galę zespołu Mazowsze w dniu 04.03.2017 r. Zbiórkę wyznaczono na godzinę 15:15 pryz ulicy Teatralnej, skąd grupa 51 osób (jedna osoba nie przyszła) wyruszyła wynajętym autokarem do Lubina. Koncert odbył się na Hali Widowiskowo-Sportowej RCS. Państwowy Zespól Ludowy Pieśni i Tańca „Mazowsze” im. Tadeusza Sygietyńkiego zaprezentował się w dwugodzinnym koncercie. W programie występu mogliśmy zobaczyć najciekawsze choreografie z repertuaru zespołu, usłyszeć najbardziej popularne piosenki, oparte na pieśniach, przyśpiewkach ludowych np. „Kukułeczka”, „Ej, przeleciał ptaszek”, „Dwa serduszka” , „Furman”, „Dziura w desce”, „Gęś wodą”. A w wirze kolorów pojawiły się tańce narodowe, jak polonez, krakowiak, mazur czy kujawiak.

Obecnie w skład zespołu wchodzą balet, chór i orkiestra symfoniczną. Melodie podchodzą z 39 regionów etnograficznych Polski, a dyrektorem zespołu jest Jacek Boniecki.

Wspaniały koncert, przepiękne stroje, piękna muzyka i oczywiście perfekcyjne wykonane tańce wprawiły wszystkich słuchaczy w miły nastrój. Uczestnicy wycieczki zmęczeni, ale zadowoleni, pełni wrażeń i pozytywnych emocji  przyjechali do Jeleniej Góry o godzinie 23:00. Wszyscy pożegnali się, życząc sobie kolejnych, równie udanych wyjazdów organizowanych przez Zarząd Koła.

Zapraszamy do galerii zdjęć:You may also like...