„Inka 1946” z audiodeskrypcją – Wrocław, 4 marca 2019

4 marca 2019 o 10.00 w Dolnośląskim Centrum Filmowym we Wrocławiu odbędzie się pokaz spektaklu „Inka 1946” w reż. Natalii Korynckiej-Gruz przygotowany z myślą o widzach niewidomych i słabowidzących dzięki dodatkowej ścieżce dźwiękowej – audiodeskrypcji.

Pokaz odbędzie się w ramach filmowo-warsztatowego projektu edukacyjnego „Historia dla ciebie i dla mnie” skierowanego do uczniów o specyficznych potrzebach edukacyjnych, którego celem jest upowszechnianie powojennej historii Polski oraz obcowanie z dziełami polskiej kultury. Wprowadzenie historyczne do spektaklu wygłosi dr Iwona Demczyszak z Oddziałowego Biura Edukacji Narodowej IPN we Wrocławiu koordynatorka projektu „Historia dla ciebie i dla mnie”.

Pokaz zostanie poprzedzony krótkim występem wokalnym w wykonaniu Klaudii Frankowskiej, która wykona utwór „Chłopaki od Bartka”. Akompaniować jej będą Michał Dancewicz (gitara solowa), Kamil Sputo (gitara prowadząca), Marek Świerk (gitara basowa)  i Krzysztof Dancewicz (perkusja).

Wydarzenie wpisuje się w obchody Narodowego Dnia Żołnierzy Wyklętych, który od ośmiu lat na mocy ustawy Sejmu RP zyskał status święta państwowego i jest obecny w świadomości większości Polaków.  W tym dniu pamiętamy o wszystkich walczących zbrojnie oraz prowadzących inne formy działalności antykomunistycznej.

Organizatorkami spotkania są dr Iwona Demczyszak z OBEN IPN we Wrocławiu oraz Anna Dancewicz z Dolnośląskiego Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Niewidomych i Słabowidzących im. Marii Grzegorzewskiej we Wrocławiu.

Koordynator wydarzenia:

dr Iwona Demczyszak
tel. 71 326-97-45
iwona.demczyszak@ipn.gov.pl


You may also like...