I Ogólnopolski Przegląd Piosenki Osób Niewidomych – Opole 2019

Polski Związek Niewidomych Okręg Opolski organizuje w dniach 03.09 do 05.09.2019 r. I Ogólnopolski Przegląd Piosenki Osób Niewidomych – Opole 2019. W Przeglądzie mogą wziąć udział wokaliści/wokalistki, osoby niewidome i słabo widzące z terenu całego kraju. Koncert finałowy odbędzie się w dniu 04.09.2019 r. w Sali Kameralnej Narodowego Centrum Piosenki Polskiej w Opolu – wstęp wolny. W czasie koncertu profesjonalne Jury wyłoni trzech wykonawców, którzy będą reprezentować Polskę na czwartym, międzynarodowym festiwalu dla osób niewidomych organizowanym przez Lions Club w Krakowie (4th Lions World Song Festival for the Blind) w dniach 14-16 listopada 2019 r.

Utwory w formacie mp3 (każdy wykonawca przysyła tylko jeden utwór) można nadsyłać do 31.07.2019 r. drogą mailową (e-mail: oppon.opole@gmail.com) lub na adres pocztowy Organizatora: Polski Związek Niewidomych Okręg Opolski, ul. Kościuszki 25/1, 45-063 Opole. Czas trwania piosenek nie może być dłuższy niż 5 minut. Do nagrania należy też dołączyć podpisany formularz zgłoszeniowy, który znajduje się na stronie:
www.pzn.opole.pl/przeglad-piosenki-2 (w przypadku wysyłki maile, wydrukować, podpisać, zeskanować i przesłać). Do koncertu, zostanie wybranych do 15 wykonawców, których wyłoni Komisja Kwalifikacyjna powołana przez Organizatora.

UWAGA, UWAGA!!!
W skład Jury, które będzie oceniać wykonawców w czasie koncertu finałowego Przeglądu Piosenki, wejdą:
Wacław Masłyk, piosenkarz i kompozytor, członek zespołu Partita;
Marek Piekarczyk, niekwestionowana legenda polskiego rocka, frontman zespołu TSA;
Jarosław Wasik, piosenkarz, autor tekstów i kompozytor, wykonujący utwory z nurtu piosenki literackiej. Od 2013 r. dyrektor Muzeum Piosenki Polskiej w Opolu.

Wydarzenie zostało objęte Honorowym Patronatem Wojewody Opolskiego, Marszałka Województwa Opolskiego i Prezydenta Miasta Opola.

Serdecznie zachęcamy do zgłaszania utworów do Przeglądu!You may also like...