II Ogólnopolski Przegląd Piosenki Osób Niewidomych – Opole 2021

Polski Związek Niewidomych Okręg Opolski organizuje w dniach 20.09 do 22.09.2021 r. II Ogólnopolski Przegląd Piosenki Osób Niewidomych – Opole 2021. W Przeglądzie mogą wziąć udział wokaliści/wokalistki, osoby niewidome i słabo widzące z terenu całego kraju. Koncert finałowy odbędzie się w dniu 21.09.2021 r. w Filharmonii Opolskiej – wstęp wolny. W czasie koncertu profesjonalne Jury wyłoni trzech wykonawców, którzy będą reprezentować Polskę na piątym, międzynarodowym festiwalu dla osób niewidomych organizowanym przez Lions Club w Krakowie (Lions World Song Festival for the Blind).

Niestety, w tym roku Festiwal się nie odbędzie, ale zostanie zorganizowany w 2022 r. i według ustaleń z Organizatorami, wyłoniona trójka naszych finalistów będzie miała zagwarantowany udział w tym wydarzeniu.
Utwory w formacie mp3 (każdy wykonawca przysyła tylko jeden utwór) można zgłaszać do naszego Przeglądu od dziś do 31.05.2021 r. włącznie drogą mailową (e-mail: oppon.opole@gmail.com) lub na adres pocztowy Organizatora: Polski Związek Niewidomych Okręg Opolski, ul. Kościuszki 25/1, 45-063 Opole. Czas trwania piosenek nie może być dłuższy niż 5 minut. Do nagrania należy też dołączyć podpisany formularz zgłoszeniowy, który znajduje się na stronie:  www.pzn.opole.pl/przeglad-piosenki-2  (w przypadku wysyłki mailem, wydrukować, podpisać, zeskanować i przesłać). Do koncertu, zostanie wybranych 15 wykonawców, których wyłoni Komisja Kwalifikacyjna powołana przez Organizatora.
Uwaga!
Wyłonionych 15 wykonawców wystąpi w koncercie finałowym w Filharmonii Opolskiej w dniu 21.09.2021 r. z towarzyszeniem Filharmoników Opolskich. Aranże utworów przygotuje Organizator na podstawie nagrań mp3, które zostaną nadesłane przez wykonawców do Przeglądu. Koncert finałowy będzie poprzedzony próbą w dniu 20.09.2021 r. w Filharmonii Opolskiej. W sprawie szczegółów będziemy się kontaktować już z każdym z 15 wykonawców, którzy zostaną zakwalifikowani do koncertu finałowego naszego Przeglądu.
Niestety, ze względów logistycznych nie jesteśmy w stanie przyjmować zgłoszeń zespołów.
Wydarzenie zostanie objęte Honorowym Patronatem Wojewody Opolskiego, Marszałka Województwa Opolskiego i Prezydenta Miasta Opola.
Serdecznie zachęcamy do zgłaszania utworów do Przeglądu!
Przed zgłoszeniem bardzo prosimy o zapoznanie się z Regulaminem Przeglądu.
Regulamin, oraz więcej informacji można przeczytać na stronie PZN-u Okręgu Opolskiego pod linkiem: Przegląd Piosenki | PZN OpoleYou may also like...