Z żalem żegnamy …

Czarny krzyż otoczony białą i czarną obwódką.Dotarła do nas smutna wiadomość, 31 stycznia br. zmarł w wieku 91 lat Władysław Gołąb. Z wielkim żalem żegnamy Honorowego Członka Polskiego Związku Niewidomych, wieloletniego redaktora kwartalnika Encyklopedia Prawa – poradnika dla osób niewidomych i słabowidzących, który przygotowywał przez 35 lat. Odznaczony został najwyższym odznaczeniem PZN – złotą honorową odznaką. W 2008 r. Zarząd Główny PZN przyznał mu statuetkę „Człowieka Roku” im. Włodzimierza Kopydłowskiego.

Mecenas Władysław Gołąb był wielkim autorytetem dla środowiska osób z dysfunkcją narządu wzroku w Polsce. Przez 47 lat zatrudniony był w naszej organizacji jako radca prawny. W latach 1969-1973 był członkiem Prezydium Zarządu Głównego PZN. Służył swoją wiedzą prawniczą nie tylko kierownictwu stowarzyszenia, lecz także naszym członkom. Był wzorem do naśladowania dla osób nowo ociemniałych. Już od lat 50. ubiegłego wieku swoją postawą wskazywał drogę osobom niewidomym. Udowadniał, że mimo utraty wzroku można kształcić się w bardzo odpowiedzialnym zawodzie prawniczym. W swojej pracy zawodowej i społecznej na rzecz poprawy warunków życia osób z dysfunkcją narządu wzroku cieszył się wielkim uznaniem i szacunkiem.

Kierownictwo Polskiego Związku Niewidomych składa wyrazy najgłębszego współczucia rodzinie, bliskim, przyjaciołom, pracownikom i działaczom.

Nabożeństwo pogrzebowe odbędzie się w sobotę, 5 lutego br. w parafii św. Krzysztofa w Podkowie Leśnej. Rozpocznie się mszą św. o godz. 11.00. Następnie o godz. 13.15 odbędzie się msza św. w kaplicy Matki Bożej Anielskiej w Laskach, a po niej pochówek na Cmentarzu w Laskach

 


You may also like...