Wycieczka w Bieszczady

W dniach 24.05.2022-30.05.2022 odbyła się sześciodniowa wycieczka członków naszego Koła PZN Wałbrzych w Bieszczady. Projekt był współfinansowany przez gminę Wałbrzych ze środków PFRON.

Dzień I-Przyjazd do miejscowości Komańcza i zakwaterowanie.

Dzień II-Wyjazd do Sanoka, zwiedzanie Muzeum Budownictwa Ludowego zwanego Miasteczkiem Galicyjskim, spacer po starówce.

Dzień III-Po porannym śniadaniu udajemy się na zwiedzanie Cerkwi w Szczawnem,a następnie by odbyć niezapomnianą podróż kolejką wąskotorową na trasie Majdan-Balnica-Majdan.Kolejną atrakcją była Cisna -Stolica Bieszczadzkich Zakapiorów.

Dodatkową atrakcja była wizyta w Karczmie SIEKIEREZADA.

Dzień IV-Dzień wolny na zwiedzanie Komańczy (Klasztor Sióstr Nazaretanek, Cerkwi Grekokatolickiej, Cerkwi Prawosławnej i drewnianego Kościoła ). A wieczorem biesiada połączona z grilem.

Dzień V- w tym dniu zaplanowany był wyjazd nad Jezioro Solińskie, rejs statkiem oraz spacer po największej Zaporze Wodnej w Polsce. Czas wolny spędziliśmy na zakupie pamiątek i podziwianiem krajobrazu Polańczyka.

Dzień VI -Na koniec naszego pobytu w Bieszczadach udaliśmy się na przejazd Dużą Obwodnicą Bieszczadzką poprzez Hoczew, Baligród, Cisną, Wetlinę .Odwiedziliśmy także Muzeum Knieja w Nowosiółkach a także Zagrodę Pokazową Żubrów w Muczyne.

Dzień VII -Po śniadaniu u Pani Marii udaliśmy się autokarem do Rzeszowa a dalej pociągiem do Wałbrzycha.

 You may also like...