PIELGRZYMKA DO KRZESZOWA

W dniu 02.09.2023r.   Członkowie Polskiego Związku Niewidomych Koła w Jeleniej Górze i sympatycy Stowarzyszenia udali się na  XXIV Pielgrzymkę Osób Niepełnosprawnych i Przyjaciół.

W tym dniu spotkaliśmy się na Dworcu PKP w Jeleniej Górze, a o godzinie 10.00 wyruszyliśmy na pielgrzymkę. Dojechaliśmy autobusem do sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Krzeszowie.

O godzinie 12.00 odbyła się Msza święta, której przewodniczył biskup legnicki Andrzej Siemieniewski .

Po posiłku aktorzy z warsztatów terapii zajęciowej z Lwówka Śląskiego przedstawili sztukę teatralną pt. „ O stokrotce, która pyta”.

Następnie  Członkowie Polskiego Związku Niewidomych i sympatyków Stowarzyszenia zwiedzali Bazylikę , która  zachwyca swoim bogactwem i wystrojem oraz niesamowitym połączeniem architektury, rzeźby i malarstwa. Zwana jest największą barokową świątynią Śląska – Złotym Domem. Podziwiali: podziemia, Kościół Św. Józefa gdzie można zobaczyć zbiór fresków w Europie na północ od Alp, Mauzoleum Piastów Śląskich, które jest miejscem spoczynku fundatorów opactwa Bolka I i Bolka II oraz jednym z największych mauzoleów Europy. Tu również panuje barok z dużą ilością barwionego stiuku, bogatymi zdobieniami i pięknymi freskami. Obok mauzoleum znajduje się cmentarz  klasztorny ze starymi, wiekowymi nagrobkami oraz rzeźbami.

Pielgrzymka była od hasłem „ Zróbcie wszystko, cokolwiek wam powie”. Była również okazją do przeżywania, radości wynikającej ze wspólnego sptkania.You may also like...