ZAJĘCIA REHABILITACYJNO-REKREACYJNE W JELENIEJ GÓRZE

Koło w Jeleniej Górze zgodnie z planem pracy na 2014r. uczestniczyło w zajęciach rehabilitacyjno – rekreacyjnych ” Nordic Walking “.
Miejscem zbiórki był plac przed siedzibą Koła PZN w Jeleniej Górze o godzinie 9:00
Po przywitaniu uczestników przez Prezes ZK, został przeprowadzony instruktarz poprawnego chodzenia z kijami przez Pana Pawła Zielińskiego. Zostały też omówione techniki, rodzaje kijów, ćwiczenia oddechowe oraz zademonstrowanie ćwiczeń relaksacyjnych. Pan Paweł jest dyplomowanym instruktorem “Nordic Walking” i zorganizowane zajęcia przeprowadził wolontaryjnie. Następnie po części teoretycznej przyszedł czas na praktykę. Stosując zasady poprawnego chodzenia z kijami grupa udała się na trasę w kierunku “Perły Zachodu” w Siedlęcinie.
W rolę przewodnika wcielił się Pan Romuald Witczak , który pięknie wolontariacko przygotował trasę wycieczki, barwnie przekazał wiedzę na temat historii Jeleniej Góry i mijanych miejsc.
Po dotarciu na malowniczą Perłę uczestnicy spaceru udali się do schroniska na krótki odpoczynek, który uprzyjemnił gościnnie grą na gitarze Krzysztof Janas. Szybko upłynął czas na śpiewach i w miłych nastrojach, zadowoleni z poznania miejsca oraz techniki “Nordic walking” , trochę zmęczeni uczestnicy udali się w drogę powrotną.
Panowie Paweł Zieliński i Romuald Witczak są członkami Koła w Jeleniej Górze. Impreza zakończyła się o godz. 15.00. Uczestniczyło w niej 30 osób.You may also like...