Jubileusz 65-lecia Polskiego Związku Niewidomych oraz Srebrny Krzyż Zasługi dla Mariana Kusaja

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda wręczył odznaczenia państwowe podczas obchodów Jubileuszu 65-lecia Polskiego Związku Niewidomych pod hasłem „W Służbie Pokoleń”.

Prezydent podkreślił, że spotkanie odbywa się w szczególnym momencie: kilka dni po obchodach Międzynarodowego Dnia Osób Niewidomych oraz w roku dwóch jubileuszy: 70-lecia Zjednoczenia Ruchu Osób Niewidomych w Polsce oraz 65-lecia Polskiego Związku Niewidomych „W Służbie Pokoleń”. W uroczystości pod honorowym patronatem Prezydenta RP uczestniczyła również Pierwsza Dama Agata Kornhauser-Duda, a także Szef Gabinetu Prezydenta RP minister Adam Kwiatkowski, minister Wojciech Kolarski oraz Doradca Prezydenta RP Tadeusz Deszkiewicz.


Jak powiedział Andrzej Duda, jest to środowisko niezwykle zasłużone dla Polski. – Chylę przed Państwem czoła jako Prezydent Rzeczypospolitej dzisiaj, bo to są dziesięciolecia czynienia przez państwa naszego kraju, Polski – Rzecząpospolitą. To znaczy taką, która w miarę jak to tylko możliwe jest równa dla wszystkich, w której życie w miarę możliwości jest dla wszystkich jednakowo dostępne – mówił prezydent.

– Tylko wtedy Polska będzie państwem nowoczesnym, tylko wtedy Polska będzie państwem, o którym będzie można mówić, że jest na wyżynach cywilizacyjnych, gdy będą stwarzane jak najlepsze szanse każdemu jej obywatelowi, także temu, którego los dotknął niepełnosprawnością, w tym przypadku niepełnosprawnością narządu wzroku – dodał prezydent. Podkreślił, że niezwykle ważne dla każdego cywilizowanego społeczeństwa jest, „aby wykluczonych nie było”.

– Jestem wdzięczny wszystkim tym (…), którzy myślą o innych, którzy myślą o tym, jak uczynić Polskę dostępną, jak uczynić Polskę nowoczesną, jak uczynić Polskę Rzecząpospolitą w pełnym tego słowa znaczeniu – mówił prezydent.

Na uroczystości odznaczony został m.in. nasz działacz Marian Kusaj Srebrnym Krzyżem Zasługi

Jubileusz 65-lecia Polskiego Związku Niewidomych „W Służbie Pokoleń” (fot. Grzegorz Jakubowski / KPRP)/www.prezydent.pl

Jubileusz 65-lecia Polskiego Związku Niewidomych „W Służbie Pokoleń” (fot. Grzegorz Jakubowski / KPRP)/www.prezydent.pl

więcej informacji na temat o Jubileuszu Polskiego Związku Niewidomych pod adresem: http://www.prezydent.pl/aktualnosci/ordery-i-odznaczenia/art,92,jubileusz-65-lecia-polskiego-zwiazku-niewidomych.html

źródło: www.prezydent.pl


You may also like...