DONATORZY

W 2022 roku otrzymaliśmy darowizny od Lasów Państwowych. Wsparcia udzieliły nam następujące Nadleśnictwa: Nadleśnictwo Złotoryja, Nadleśnictwo Żmigród, Nadleśnictwo Jawor, Nadleśnictwo Miękinia, Nadleśnictwo Lubin, Nadleśnictwo Świdnica oraz Nadleśnictwo Śnieżka.

Za udzielone wsparcie serdecznie dziękujemy!

—————————————————————————————————————————————————————–

W roku 2021 otrzymaliśmy dotację w wysokości 25 000 zł od Polskiego Związku Niewidomych Zarządu Głównego. Dotacja została przeznaczona na dofinansowanie zadań w obszarze działalności statutowej takich jak: wyjazdy rehabilitacyjne, zajęcia rehabilitacyjno-sportowe i kulturalne oraz zakup sprzętu rehabilitacyjnego.

 

—————————————————————————————————————————————————————–

W roku 2021 otrzymaliśmy dotację w wysokości 5 000 zł. od BNP Paribas Bank Polska S.A. z przeznaczeniem na budowę windy. Dotacja została wykorzystana w 2022 r. zgodnie z przeznaczeniem.

 

 

—————————————————————————————————————————————————————–

 

W roku 2021 otrzymaliśmy darowizny od Lasów Państwowych. Wsparcie udzieliły nam następujące Nadleśnictwa: Nadleśnictwo Henryków, Nadleśnictwo Jawor, Nadleśnictwo Lądek Zdrój, Nadleśnictwo Lubin, oraz Nadleśnictwo Szklarska Poręba.

Za udzielone wsparcie serdecznie dziękujemy!

—————————————————————————————————————————————————————–

 

W roku 2020 otrzymaliśmy darowizny od Lasów Państwowych. Wsparcie udzieliły nam następujące Nadleśnictwa:  Nadleśnictwo Bystrzyca, Nadleśnictwo Jawor, Nadleśnictwo Henryków, oraz Nadleśnictwo Kamienna Góra.

Za udzielone wsparcie serdecznie dziękujemy!

—————————————————————————————————————————————————————–

 

PZN Okręg Dolnośląski w 2019r. otrzymał darowiznę sprzętu rehabilitacyjnego w kwocie 91 321,28 zł od JZO Spółka Akcyjna.
ul. Ludwika Waryńskiego 12, 58-500 Jelenia Góra

Serdecznie dziękujemy!

—————————————————————————————————————————————————————–

W roku 2019 otrzymaliśmy darowizny od Lasów Państwowych. Wsparcie udzieliły nam następujące Nadleśnictwa:  Nadleśnictwo Chocianów, Nadleśnictwo Henryków, Nadleśnictwo Przemków, oraz Nadleśnictwo Oborniki Śląskie.

Za udzielone wsparcie serdecznie dziękujemy!

—————————————————————————————————————————————————————–

Serdecznie dziękujemy uczestnikom konferencji code::dive 2018 organizowaną przez Nokię za udzielone wsparcie przekazane podczas zapisu na konferencje. Konferencja odbyła się 7 i 8 listopada we Wrocławiu w Kinie Nowe Horyzonty na której mieliśmy możliwość przedstawienia uczestnikom jak żyją i funkcjonują osoby niewidome. W imieniu PZN podziękowania podczas konferencji złożył Andrey Tikhonow, można je obejrzeć pod adresem: https://www.youtube.com/embed/KmiiUnE1Al8?start=1059

—————————————————————————————————————————————————————–

W latach 2017/2018 otrzymaliśmy darowizny od Lasów Państwowych. Wsparcie udzieliły nam następujące Nadleśnictwa:  Nadleśnictwo Świętoszów, Nadleśnictwo Jawor,  Nadleśnictwo Zdroje, Nadleśnictwo Świdnica, Nadleśnictwo Jugów, Nadleśnictwo Chocianów, Nadleśnictwo Szklarska Poręba.

Za udzielone wsparcie serdecznie dziękujemy!

—————————————————————————————————————————————————————–

eactive_logoSerdecznie podziękowania kierujemy w stronę firmy EACTIVE #wiemyjak, która doceniła nasze działania i postanowiła je wesprzeć. Przekazana darowizna to dla nas cenna pomoc w rozwoju stowarzyszenia i opiece nad naszymi podopiecznymi.

—————————————————————————————————————————————————————–

napis wspierane przez UPS oraz logo upsW listopadzie 2015 roku otrzymaliśmy kolejną darowiznę od UPS GLOBAL BUSINESS SERVICES POLSKA Sp. z o.o., Wrocław, 50-265, ul. gen. Józefa Bema 2, KRS: 0000517913 w kwocie 2 041 zł z przeznaczeniem na zakup materiałów pomocniczych na kursy języka angielskiego.

—————————————————————————————————————————————————————–

Logo PZN

W lipcu 2015 roku otrzymaliśmy darowiznę w kwocie 25 000 zł od Polskiego Związku Niewidomych Zarządu Głównego, Warszawa, 00-216,  ul. Konwiktorska 9, KRS: 0000042049 z przeznaczeniem na realizację celów statutowych Stowarzyszenia czyli działań na rzecz osób. niewidomych—————————————————————————————————————————————————————–

Z radością informujemy, że w grudniu 2014 roku firma UPS Global Business Services Polska Sp. z o.o. Wrocław, 50-265, ul. gen. Józefa Bema 2, KRS: 0000517913 przekazała na potrzeby Okręgu Dolnośląskiego Polskiego Związku Niewidomych grant w wysokości 20 tys. USD. W imieniu wszystkich członków Okręgu Dolnośląskiego PZN Donatorowi serdecznie dziękujemy! Na zdjęciu przedstawiciele UPS Odział Wrocław uroczyście przekazują czek dyrektorowi Okręgu i przedstawicielce młodego pokolenia członków Związku.—————————————————————————————————————————————————————–

widoczniDnia 15.10.2014r we Wrocławskiej Hali Stulecia miało miejsce uroczyste spotkanie z okazji obchodów Międzynarodowego Dnia Białej Laski. W wydarzeniu uczestniczyło 200 osób – osoby niewidome i niedowidzące oraz zaproszeni goście. Część artystyczną spotkania rozpoczął występ niewidomych i niedowidzących wokalistów. Gwiazdą imprezy był Stanisław Soyka.

 

Recital znakomitego artysty został zorganizowany i sfinansowany przez firmę EXTEMPLO. Właściciele EXTEMLO – pani Jolanta Szubart i pan Jarosław Biel realizują wraz z Dolnośląskim Okręgiem PZN pierwszy ogólnopolski program pod nazwą “Widoczni pomocni niewidomym”, dotyczący  znakowania pismem Braille’a opakowań towarów spożywczych i przemysłowych.

—————————————————————————————————————————————————————–
—————————————————————————————————————————————————————–


bez tytułu2Zapraszamy do współpracy wszystkie osoby, instytucje i organizacje, które mogłyby przyczynić się do poprawy kondycji organizacyjnej i finansowej Okręgu.

Ostatnimi czasy w sposób drastyczny zmalała ilość środków niezbędnych na naszą działalność statutową. Problem ten dotyczy zresztą wszystkich organizacji pozarządowych. Dlatego też będziemy wdzięczni za wszelką pomoc merytoryczną, materialną i rzeczową.

Rok ubiegły nie był dla Okręgu Dolnośląskiego PZN łatwy. Obecnie podejmujemy szereg nowych działań i mamy nadzieje, że kryzys pozostał już za nami.  W 2014 zrealizowaliśmy na rzecz członków Okręgu cztery projekty  z wieloma formami wsparcia, a w przygotowaniu mamy kolejne działania.

Oferta dla donatorów indywidualnych:

 1. Wszelkie darowizny na rzecz Związku można wpisać do zeznania podatkowego PIT
 2. Za okazaną hojność Okręg Dolnośląski PZN wystosuje do Państwa okolicznościowe podziękowanie
 3. Na wniosek Prezydium Zarządu mogą Państwo zostać uhonorowani odznaką „Przyjaciel Niewidomych”
 4. Miło nam będzie widzieć naszych sponsorów i donatorów na organizowanych przez Okręg imprezach. Na imprezy te będą Państwo dostawać imienne zaproszenia

Oferta dla Firm:

Zapraszamy do wspólnego działania i pomocy.
Okręg Dolnośląski PZN zobowiązuje się do następujących działań:

 1. Przyznanie tytułu „Darczyńcy” lub  „Donatora” i prawa do używania tego tytułu w materiałach promocyjnych i działalności public relations
 2. Zapewnienie Darczyńcy wyłączności branżowej jako jedynej instytucji z danego sektora, wspomagającej Okręg Dolnośląski PZN
 3. Umieszczania logo Darczyńcy /według przekazanego wzoru/ na wszystkich materiałach promocyjnych i reklamowych:

  · na materiałach informacyjnych i drukach okolicznościowych
  · na materiałach reklamujących wydarzenia organizowane Okręg
  · na stronie internetowej www.dolnoslaski.pzn.org.pl
  · na zaproszeniach na imprezy /poza imprezami dot. projektów zastrzegających sobie tego typu działania/

 4. Możliwość ekspozycji banerów, roll-upów i reklamach własnych Darczyńcy ustawianych podczas imprez wewnętrznych /w każdorazowo uzgodnionej liczbie i rozmiarach/
 5. Możliwość wspólnej organizacji imprez i spotkań /np. występ niewidomych artystów/ i wymieniania Darczyńcy podczas ich rozpoczęcia i/ lub zakończenia
 6. Przekazywanie zaproszeń dla pracowników Darczyńcy na imprezy w PZN OD /w ustalonej liczbie/
 7. Przygotowanie informacji na temat działalności Okręgu Dolnośląskiego PZN na potrzeby wspólnej promocji /po indywidualnym uzgodnieniu/
 8. Podziękowań, podobnie jak w przypadku donatorów indywidualnych
 9. Pragniemy podkreślić wizerunkowy i prestiżowy aspekt współpracy z PZN OD.
  Związek stawia na profesjonalny i otwarty kontakt z mediami, jak i potencjalnymi odbiorcami.
  Każde wydarzenie promowane jest w mediach zarówno tradycyjnych, jak i elektronicznych.
  Związek wpisuje się w ideę tworzenia społeczeństwa obywatelskiego, kultury wysokiej czy tez
  w działania na rzecz tworzenia społeczeństwa bez barier – dzięki czemu nasze dokonania cieszą się dużym zainteresowaniem społecznym.

Okręg Dolnośląski PZN nie prowadzi działalności gospodarczej, dlatego tez istnieje konieczność negocjowania form współpracy.

Za zrozumienie i pomoc będziemy wielce wdzięczni i zobowiązani.