SPOTKANIE Z AGNIESZKĄ SMOLIŃSKĄ

Dnia 5 stycznia 2017 r. o godzinie 10.00 w świetlicy Polskiego Związku Niewidomych Koła w Jeleniej Górze Zarząd Koła po raz kolejny zorganizował, zgodnie z planem pracy na rok 2017, spotkanie z panią Agnieszką Smolińską, pracownikiem Książnicy Karkonowskiej, Działu Książki Mówionej. Pani Agnieszka omówiła niektóre nowości, jakie zostały zakupione ostatnnio przez Książnicę np.

  •   „Sezon Niewinnych“ – Krzysztofa Plewko-Szczerbinskiego,
  • „Pożyczanie jest srebrem, a rabowanie złotem“ – Catharina Ingelman-Sundberg,
  • „Tajemnice Luizy Bein“ – Renaty Kosin,
  • „ Najlepsze jest najbliżej“ – Małorzaty J Kursa.

Następnie zaproponowała mam francuski bestseller podbijający serca czytelniczek na całym świecie – książkę Gilles Legardinier pt. „Do usług szanownej pani“ w tłumaczeniu Marty Olszewskiej wydaną przez Sonia Draga.

Główny bohater – Andrew Blake, osiągnąwszy wiek, w którym niemal wszystkie bliskie mu osoby odeszły lub rozjechały się po świecie, nie ma już nawet ochoty na żarty ze swoim kolegą z młodości, Richardem. Pod wpływem nagłego impulsu postanawia przekazać stery swojej małej angielskiej firmy w ręce zaufanej asystentki i zatrudnić się w charakterze majordoma we Francji, w rodzinnym kraju swojej zmarłej żony. Na miejscu nikt nie zna jego prawdziwej tożsamości i to mu się podoba.
Niestety, kiedy Andrew pojawia się w posiadłości rodziny Beauvillier, nic nie wygląda tak, jak to sobie wyobrażał… Wdowa Nathalie, jego szefowa, zaskakuje osobliwymi zwyczajami… Z kucharką Odile nie jest łatwo znaleźć wspólny język, biorąc pod uwagę jej wybuchowy charakter i skrywane tajemnice. Młoda gosposia, Manon, wydaje się zagubiona i zrozpaczona. Zarządca majątku, Philippe, mieszkający w głębi parku, z jakiegoś powodu trzyma się na dystans z resztą mieszkańców posiadłości. No i trzeba jeszcze wkraść się w łaski imponującego kocura o imieniu Mefisto. Andrew wie, że nie ma już wyboru. On, który był przekonany, że jego życie dobiega końca, będzie musiał zacząć je od nowa…

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć:You may also like...