WYJAZD DO USTRONIA MORSKIEGO

Zarząd Koła PZN w Jeleniej Górze, zgodnie z planem pracy na 2017 r., zorganizował dla swoich Członków wyjazd do Ustronia Morskiego.

Wyjazd odbył się w dniach 30.04.2017 r.- 05.05.2017 r., a bazą był Ośrodek Leczniczo-Rehabilitacyjny Polskiego Związku Niewidomych “Klimczok”. Uczestnicy brali czynny udział w choreoterapii, czyli terapii przez taniec, muzykoterapii oraz talassoterapii. Wspólne uczestnictwo w konkursach i zabawach sprzyjało integracji z innymi osobami z dysfunkcją narządu wzroku, Członkami różnych Kół z terenu naszego kraju. Natomiast spacery promenadą, wzdłuż brzegu morza, były formą rehabilitacji, rozwijania umiejętności pokonywania barier , nauką orientacji przestrzennej, tolerancji i współpracy. W ramach rehabilitacji ruchowej odbywały się zajęcia na kompleksie rekreacyjno-sportowym „HELIOS”.

Wyjazd Członków Koła był znakomitą formą rehabilitacji oraz minimalizacji społecznych i psychicznych skutków inwalidztwa oraz podejmowaniem działań zmierzających do przełamywania barier, walki ze stereotypami.

W wyjeździe wzięło udział 30 Członków naszego Koła, którzy samodzielnie pokryli koszt pobytu w Ustroniu Morskim.

Zapraszamy do galerii zdjęć:You may also like...