MIKOŁAJ 2017

Zarząd Koła Polskiego Związku Niewidomych w Jeleniej Górze, jak co roku,  zorganizował dla dzieci zabawę mikołajkową. Spotkanie integracyjne odbyło się w dniu 08.12.2017 r. o godzinie 1700 w Zespole Szkół Rzemiosł Artystycznych   w Jeleniej Górze przy ul. Cieplickiej 34. W mikołajkowej zabawie uczestniczyły podopieczne dzieci z naszego Koła oraz dzieci nauczycieli i pracowników szkoły. W pracach nad przygotowaniem konkursów, zbaw, quizów mogliśmy liczyć na uczniów wspomnianej, zaprzyjaźnionej szkoły. Przygotowany program zabaw cieszył się dużym zainteresowaniem dziatwy. Gdy Święty Mikołaj w towarzystwie Elfów i Śnieżynek rozgościł się w sali, nadeszła długo oczekiwana przez dzieci chwila. Mikołaj usiadł wygodnie w fotelu, a Śnieżynki podawały mu piękne paczki spod choinki. Dzieci miały okazję usiąść na jego kolanach, a rodzice wykonać pamiątkową fotografię. Jak się okazało, wszystkie dzieci były grzeczne i mogły odejść z prezentem.

Zabawa mikołajkowa zakończyła się o godzinie 1900. Była ona formą integracji dzieci pełnosprawnych z dziećmi niepełnosprawnymi wzrokowo, nauką empatii i zrozumienia.

Trzydzieścioro  podopiecznych  dzieci  otrzymało  paczki  ufundowane  przez Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Jeleniej Górze oraz Zarząd Koła.

Zapraszamy do galerii zdjęć:You may also like...