Zapraszamy na film z audiodeskrypcją pt. „Powidoki”

14.01.2018 (niedziela) o g. 16.00 zapraszamy na film Andrzeja Wajdy „Powidoki” z audiodeskrypcją i napisami dla niesłyszących.

Kino Nowe Horyzonty, ul. Kazimierza Wielkiego 19a-21.

Bilety w cenie 6 zł. Bilety można rezerwować przez Fundację KATARYNKA pod adresem: fundacja.katarynka@gmail.com lub telefonem 797 122 452. Bilety można także kupić bezpośrednio w kasie kina lub przez stronę www.kinonh.pl

W celu odsłuchania audiodeskrypcji udostępniamy radio ze słuchawkami.

FILM:
“Powidoki” to ostatni film, jaki Andrzej Wajda nakręcił przed śmiercią. Film był polskim kandydatem do Oscara w 2017 roku.
“Powidoki” to film biograficzny. Przedstawia życie niezwykłego, charyzmatycznego artysty, Władysława Strzemińskiego (w tej roli Bogusław Linda). Główny bohater nie chce robić kariery w narzuconym przez komunistyczne władze nurcie socrealizmu i robi wszystko, by pozostać wiernym sobie. Strzemiński był bardzo oryginalnym artystą, autorem awangardowych obrazów i koncepcji teoretycznych. Jego życie splecione było z dramatyczną historią Polski.
“Powidoki” Andrzeja Wajdy to nie tylko emocjonalny portret artysty, to także opowieść o imperatywnie pozostania wewnętrznie wolnym. Przez pryzmat Strzemińskiego, w “Powidokach” Wajda pokazał pewien model postawy sprzeciwu wobec narzuconej wizji świata.You may also like...