Dwa spektakle z audiodeskrypcją

Serdecznie zapraszamy do Wrocławskiego Teatru Lalek na dwa spektakle z audiodeskrypcją i tłumaczeniem migowym.
21 października 2018, godz. 19.00 – Pomnik, spektakl dla młodzieży od 14 lat i dorosłych.
Przedstawienie oparte jest na reportażu „Dowód miłości” z książki Mariusza Szczygła „Gottland”, opowiadającym o budowie największym na świecie pomniku Józefa Stalina. Monument postawiono w Pradze w 1955 r. według projektu rzeźbiarza Otakara Šveca, a zaledwie siedem lat później został zburzony. Tragiczna historia monumentu jest w spektaklu Jiřego Havelki pretekstem do opowiedzenia młodym widzom o pewnej epoce w dziejach Czechosłowacji – epoce, którą również i Polacy pamiętają bardzo dobrze.
25 października 2018, godz. 10.00 – Babcia na jabłoni, spektakl dla całej rodziny.
“Babcia na jabłoni” Miry Lobe, znakomitej austriackiej pisarki porównywanej najczęściej z Astrid Lindgren, jest pełną wdzięku opowieścią o małym chłopcu i jego bardzo nietypowej babci. Ta historia została przeniesiona na scenę Wrocławskiego Teatru Lalek przez Jarosława Kiliana. Stworzył on widowiskowy spektakl dla całej rodziny z szeroką obsadą, bogatą scenografią i porywającą muzyką Krzesimira Dębskiego.
Andi bardzo chce mieć babcię, więc ją sobie… wymyśla. Bo babcia to najlepszy sposób na wszelkie smutki i kłopoty. Babcia Andiego mieszka na drzewie, poluje na tygrysy, ujeżdża dzikie konie. Jest wprawdzie trochę zwariowana, ale za to bardzo mądra i dowcipna. Chłopiec spędza z nią cały wolny czas, dopóki do sąsiedniego domu nie wprowadza się… No właśnie, kto?
Audiodeskrypcję i tłumaczenie migowe spektakli realizuje Fundacja Katarynka.
Cena biletu dla osoby z niepełnosprawnością wzroku/słuchu i osoby towarzyszącej – 10zł/os za okazaniem legitymacji   
Bilety można rezerwować w teatrze. Rezerwacja telefoniczna: 71 335 49 49 /11 /12 fax: 71 335 49 13You may also like...