MIĘDZYZDROJE 2019

Zarząd Koła PZN w Jeleniej Górze, zgodnie z planem pracy na 2019 r., zorganizował dla swoich Członków i ich opiekunów wyjazd do Międzyzdrojów Wyjazd odbył się w dniach od 08 czerwca 2019 r. do 19 czerwca 2019 r.  Był to czas na wypoczynek, wykorzystanie walorów klimatycznych i nawiązywanie nowych kontaktów interpersonalnych. Dla osób chętnych zostały zorganizowane dwie wycieczki do:

– Bałtyckiego Parku Miniatur – była to 45 minutowa podróż dookoła Bałtyku. Podczas wizyty w Parku Miniatur, spacerując wzdłuż miniaturowego wybrzeża  Bałtyku, podziwialiśmy miniatury w skali 1:25 najciekawszych zabytków i latarni morskich 9 państw nadbałtyckich,

– Wolińskiego Parku Narodowego, gdzie z Kawczej Góry podziwialiśmy przepiękną panoramę na Zatokę Pomorską. Z punktu widokowego, usytuowanego nad klifem, widać było doskonale plaże w Międzyzdrojach, niemieckie porty, no i oczywiście sam Bałtyk, robiący wrażenie bezkresnego.  Następnym punktem widokowym było Wzgórze Zielonka, skąd jednocześnie można było obserwować Zalew Szczeciński, deltę wsteczną Świny, jezioro Wicko Wielkie oraz Bałtyk. Natomiast z Piaskowej Góry zachwyciliśmy się widokiem Turkusowego Jeziorka (niecodzienna barwa pochodzi od zalegających na dnie złóż kredy).

Wyjazd Członków Koła był również znakomitą formą rehabilitacji oraz minimalizacji społecznych i psychicznych skutków niepełnosprawności wzrokowej.

Koszt wyjazdu w całości pokryli uczestnicy.You may also like...