Konferencja REHA FOR THE BLIND IN POLAND 2020

WIELKIE SPOTKANIE NIEWIDOMYCH, SŁABOWIDZĄCYCH I ICH BLISKICH TUŻ, TUŻ! 🙂
REHA FOR THE BLIND IN POLAND 2020
XVIII edycja Międzynarodowej Konferencji REHA FOR THE BLIND IN POLAND będzie w tym roku trwała cztery dni – od 11 do 14 września. Zaprosiliśmy przedstawicieli władz, gości specjalnych, naukowców, rehabilitantów, producentów i sprzedawców, a przede wszystkim naszych przyjaciół beneficjentów z kraju i z zagranicy. Jak co roku tysiące osób i dziesiątki instytucji spotkają się u nas. Jak zwykle nie zawiedziemy. W realizacji tej niezwykłej imprezy nie przeszkodzi nam nawet nadal tląca się epidemia. Mamy na nią sposób – zachowamy wszelkie zasady ostrożności, stosownego dystansu społecznego podczas spotkań i w hotelach. Do tego, co znają wieloletni nasi goście dodajemy dobrodziejstwa internetu: transmisje, nagrania audio i video, rozliczne szkolenia, które będą pomocne nie tylko w trakcie spotkania, ale w perspektywie wielu miesięcy, a może i lat.
Nasi goście chcą się dzielić swoją wiedzą i doświadczeniem, rozwijać różnorodne aktywności naszych beneficjentów, co więcej potrafią motywować do działania i osiągania sukcesów na miarę zdolności każdego uczestnika. Świat jest dostępny dla wszystkich, a ludzie niepełnosprawni mogą żyć aktywnie i satysfakcjonująco, wystarczy chcieć i przekonać do siebie innych. Wszyscy mogą walczyć o dostępne otoczenie oraz o empatię ludzi pełnosprawnych. Naszym zadaniem jest samodzielne życie.
Zapraszamy więc do Warszawy! Czekają na Was sesje merytoryczne, panele dyskusyjne, wystawy oraz liczne dodatkowe atrakcje.
Dzień 1 w Pałacu Kultury i Nauki:
1. Inauguracja.
2. Wystąpienia gości specjalnych.
3. Ogłoszenie wyników konkursu IDOL
4. Sesja merytoryczna:
🔷Wykształcenie i aktywność prawdziwą gwarancją na sukces w nowoczesnym państwie,
🔷 Problem otwartości i dostępności szkół i uczelni dla niewidomych,
🔷 Działalność organizacji OPP,
🔷 Kultura również dla nas – dostępne zabytki, muzea, biblioteki, teatry, kina, sale koncertowe, stadiony, zoo,
🔷 Audiodeskrypcja szansą na bycie razem z innymi,
🔷Projektowanie uniwersalne.
5. Koncert z udziałem niepełnosprawnych i pełnosprawnych artystów pod hasłem: „Jesteśmy razem”.
Dzień 2 w Centrum Nauki Kopernik:
1. Panele dyskusyjne i warsztaty.
2. Specjalny pokaz „Świat dotyku i dźwięku”.
3. Spotkania z autorami rozwiązań technologicznych.
4. Konkursy intelektualne i sportowe.
Dzień 3:
1. Warsztaty rehabilitacyjne pn.: „Nowoczesna rehabilitacja w praktyce – Dostępność Plus”, podczas których będziemy mieli możliwość przetestowania rozwiązań, które mają nam pomagać.
2. Zestaw specjalnych ćwiczeń rehabilitacyjnych pn.: „Czas na prawdziwe testy”, które odbędą się m.in. w.: Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie, Muzeum Narodowe, Muzeum Wojska Polskiego, Muzeum Łazienki Królewskie, Starówka i Zamek Królewski, POLIN Muzeum Historii Żydów Polskich, Muzeum Powstania Warszawskiego, Ośrodek dydaktyczno-Muzealny Kampinoskiego Parku Narodowego, Dom Urodzenia Fryderyka Chopina i Park
w Żelazowej Woli.
Dzień 4:
1. „Co daje dobre wykształcenie ?” – wizyta na warszawskich uczelniach: Akademia Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej, Uniwersytet Warszawski, Politechnika Warszawska, Szkoła Główna Handlowa, Akademia Wychowania Fizycznego im. Józefa Piłsudskiego, Akademia Leona Koźmińskiego oraz Uczelnia Łazarskiego.
Wszelkie informacje dotyczące Konferencji będziemy dodawać na bieżąco, a Państwa zapraszamy do śledzenia, zapisów i kontaktu.
Więcej informacji oraz zgłoszenia prowadzi wrocławski Tyflopunkt Fundacji Szansa dla Niewidomych tel. 695 966 546You may also like...