Bezpłatne badania w w ramach Światowego tygodnia Jaskry 2022

VI edycja akcji „Polscy Okuliści Kontra Jaskra” w ramach Światowego Tygodnia Jaskry 2022 zorganizowana przez Polskie Towarzystwo Okulistyczne odbyła się dn. 2 lutego br. w Polskiej Agencji Prasowej. Na wydarzenie można było dołączyć także online.

Jaskra jest drugą po zaćmie najczęstszą przyczyną ślepoty w krajach rozwiniętych, jednak zdaniem Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) dużo groźniejszą, ponieważ utrata wzroku jest nieodwracalna. Więcej informacji o tej chorobie umieściliśmy na stronie: https://pzn.org.pl/zbadaj-sie-bezplatnie-w-kierunku-jaskry/.

W ramach zorganizowanej inicjatywy w dniach 6–12 marca br. na terenie 14 województw w 60 gabinetach będą realizowane bezpłatne badania przesiewowe bez skierowania dla osób, które przynajmniej rok nie badały wzroku. Szczegółowe informacje o badaniach i gabinetach można znaleźć na stronie: www.tydzienjaskry.pl.

Tak o przedsięwzięciu wypowiadają się organizatorzy na stronie PTO: „Przywołana kampania społeczna to międzynarodowa inicjatywa lekarzy związana z działaniami na rzecz budowania świadomości konsekwencji związanych z jaskrą, a także efektywniejszej diagnostyki choroby we wczesnych stadiach rozwoju”.

W konferencji prasowej wzięli udział wybitni eksperci w dziecinie nauk medycznych. Gośćmi specjalnymi były Anna Woźniak-Szymańska – honorowy prezes ZG PZN i Teresa Kłys – dyrektor Centralnej Przychodni Rehabilitacyjnej PZN.

Poniżej zamieszczamy stronę, na której znajduje się lista dostępnych placówek, do których można zapisać się na bezpłatne badania w kierunku jaskry: https://www.tydzienjaskry.pl/lista-gabinetow. Można też skorzystać z mapki, wybrać województwo lub wpisać miejscowość w pole wyszukiwarki i w ten sposób odszukać najbliższą placówkę. Pacjenci proszeni są o wcześniejszą telefoniczną rezerwację wizyt.

źródło: www.pzn.org.pl


You may also like...