WEDRÓWKI Z KIJAMI I PANIĄ POSEŁ

Zarząd Koła i członkowie PZN w Jeleniej Górze w ramach współpracy z Poseł na Sejm RP Zofię Czernow uczestniczyli w „Wędrówkach z kijkami” w dniu 26.07.2014 r. Już po raz czwarty odbyła się tego typu impreza organizowana przez Panią Poseł z naszym udziałem. Tym razem była to wycieczka do Parku Krajobrazowego w Bukowcu.

Miejscem zbiórki był przystanek MZK przy ulicy Wincentego Pola – TUNEL, skąd autobusem linii nr 3 udaliśmy się do Mysłakowic – Papiernia, by wyruszyć w 10 km trasę, na ponad 6–godzinny spacer z kijkami Ścieżką Przyrodnicza.

Największą atrakcją wędrówki było zwiedzenie wieży widokowej, kompleksu pałacowego i parku krajobrazowego. O pałacach w Kotlinie Jeleniogórskiej i ich tajemnicach w ciekawy sposób opowiadał Witold Szczudłowski, dyrektor Biura Związku Gmin Karkonoskich.

Smakowity poczęstunek zagwarantowany przez organizatorów na świeżym powietrzu wzmocnił uczestników sobotniej wycieczki przed powrotem zielonym szlakiem do Mysłakowic. Uczestniczyło ogółem 50 osób – z naszej organizacji 14 członków. Powrót do Jeleniej Góry nastąpił ok godz. 15:00.

Zadanie realizowanie było poza planem pracy Zarządu Koła na 2014 r.

 You may also like...