HAPPENING W JELENIEJ GÓRZE

Wydział Dialogu i Spraw Społecznych Urzędu Miasta w Jeleniej Górze z udziałem instytucji i organizacji pozarządowych zorganizował w dniu 05-07-2014 r. na Placu Ratuszowym Happening pod hasłem ‘”Aktywność Osób Niepełnosprawnych”.

Honorowy patronat nad imprezą objął Prezydent Miasta Jeleniej Góry Marcin Zawiła. Podczas tego Happeningu instytucje, organizacje i firmy zajmujące się sprzętem rehabilitacyjnym, bądź pomocą osobom z niepełnosprawnością miały możliwość zaprezentowania swoich działań w zakresie szeroko rozumianej problematyki osób niepełnosprawnych.

PZN Koło w Jeleniej Górze czynnie włączyło się w organizację i przebieg Happeningu. Utworzyło stanowisko, na którym promowało środowisko osób z dysfunkcją narządu wzroku. Osoby odwiedzające nasz punkt mogły spróbować bezwzrokowo rozpoznać dotykiem kształty przedmiotów oraz smaki warzyw i owoców. Ponadto na stoisku Koła prezentowano artykuły codziennego użytku i sprzęt elektroniczny dostosowany do potrzeb ludzi z dysfunkcją wzroku. Sprzęt ten na zaproszenie Koła prezentowała firma Altix.

Uzdolnieni członkowie PZN-u wystąpili na scenie w programach artystycznych:
-Alicja Gremza- wokal
-Alfred Dajcz – instrument muzyczny
– Krzysztof Janas – wokalno-instrumentalny

Dodatkowo na prośbę wydziału rozdawane były przez nas dla mieszkańców Jeleniej Góry “Pudełka życia “.

Happening “Aktywność Osób Niepełnosprawnych” poświęcony był promocji zdrowego i aktywnego stylu życia, którego celem jest zwrócenie uwagi na problem szeroko rozumianej aktywności osób niepełnosprawnych.

Impreza odbyła się w godzinach od 11:00 do 16:00.

 You may also like...