ZWIEDZALIŚMY ZOO-Afrykarium, Ogród Botaniczny

Zarząd Koła Polskiego Związku Niewidomych w Jeleniej Górze zorganizował zgodnie z planem pracy na rok 2015r. wycieczkę do Wrocławia: ZOO-Afrykarium, Ogród Botaniczny. Zbiórkę wyznaczono na dzień 28-05-2015r. o godzinie 7:00 przy ulicy Teatralnej, skąd grupa wyruszyła wynajętym autokarem do Wrocławia.

Głównym programem wycieczki było ZOO-Afrykarium, nowoczesny  obiekt  architektoniczny z bogatą florą  i fauna w aranżacji afrykańskiej. Miejsce to jest również dostosowane dla osób niepełnosprawnych. Drugim punktem programu był Ogród  Botaniczny, gdzie mogliśmy podziwiać bogate nasadzenia różnorodnej roślinności: kwiatów, traw, krzewów. W przerwie między zwiedzaniem uczestnicy wycieczki spożyły obiad  Restauracji „Dwa Kolory”.

Program wycieczki został zrealizowany zgodnie z założeniami. Wspólne zwiedzanie przyczyniło się do integracji grupy, wzajemnej wymiany doświadczeń, jak również umiejętności pokonywania barier i poznania orientacji przestrzennej w nieznanym terenie.

Uczestnicy wycieczki zmęczeni ale zadowoleni i pełni wrażeń przyjechali do Jeleniej Góry o godzinie 20:00. Wszyscy pożegnali się, życząc sobie kolejnych, równie udanych wyjazdów organizowanych przez Zarząd Koła. W organizacji i przebiegu wyjazdu wolontaryjnie pomagała uczestniczka wycieczki Iwona Tymiuk.

W wyjeździe wzięło udział 52 osoby.You may also like...