BYĆ KOBIETĄ , BYĆ KOBIETĄ …

Z okazji Święta Kobiet Zarząd Koła Polskiego Związku Niewidomych    w Jeleniej Górze zorganizował w dniu 8 marca 2016r. uroczyste spotkanie dla swoich Pań.

Program spotkania przygotowali tym razem sami mężczyźni pod wodzą Pana Andrzeja Leśniaka, który zachwycił swą kreatywnością wszystkich gości. W pięknie udekorowanej i ukwieconej świetlicy Koła PZN, przy kawie, herbatce i ciasteczku, zaprezentowany został spektakl Teatrzyku „Źdźbło” w reżyserii Romualda Witczaka pt. ”Kobieta w życiu osobistym” wg tekstów Michaiła Zoszczenki. Premiera tego przedstawienia odbyła się jesienią 2015r. Zespół pracuje od kilku lat w ramach współpracy PZN i Stowarzyszenia Przewlekle Chorych „Pomocna Dłoń” w Jeleniej Górze. Spektakl w obsadzie: Ferdynand Kuźma – krawiec, Beata Prask, Teresa Adamowicz i Agnieszka Smolińska – lektorki, nagrodzony został gromkimi brawami.

Kobieta w literaturze, kobieta w życiu mężczyzny, kobieta                       w przebraniu… Niespodzianką dla wszystkich był udział w spotkaniu nowej koleżanki, pani Janiny w pięknym niebieskim kapeluszu, w tej roli wystąpił Jan Hanc, który właśnie 8 marca obchodził swe „osiemnaste” urodziny.

W ramach następnego punktu programu panowie przeprowadzili mini spartakiadę, w której panie rywalizowały w konkurencjach sprawnościowych, wykorzystując swe umiejętności zdobyte podczas szkoleń i turnusów rehabilitacyjnych. Kobiety z dysfunkcją wzroku potrafią się śmiać i dobrze bawić, chcą być aktywne i samodzielne, na codzień wykorzystując dany im tzw. szósty zmysł. Któż odgadnie kobietę…

Zwyciężczynią spartakiady została pani Grażyna Topoleska , jednakże wszystkie panie otrzymały symboliczne nagrody, ufundowane przez Spółkę z o.o. Wirex w Jeleniej Górze. Zarząd Kola PZN składa serdeczne podziękowanie prezesom Spółki, Panu Jarosławowi Szuminiakowi, Maciejowi Bachowskiemu . oraz Jackowi Rubin

Wszystkie Panie dziękują swoim kolegom, Panu Andrzejowi Leśniakowi, Stefanowi Kupce i Jerzemu Patraszewskiemu za wspaniałą inicjatywę i pomoc w realizacji tego uroczystego dnia.

Sporządziła Anna Patraszewska

Płyty ze zdjęciami przygotowane przez Pana Jerzego Patrazewskiego do odbioru w biurze Zarządu KołaYou may also like...