SPOTKANIE WIELKANOCNE

Zarząd Koła Polskiego Związku Niewidomych w Jeleniej Górze zorganizował zgodnie z planem pracy na rok 2016 „Spotkanie Wielkanocne”. Zaprosił swoich członków w dniu 04.04.2016r. na godzinę 10:00 do Kaplicy Św. Anny przy ul. Bankowej, na Mszę Świętą celebrowaną przez Księdza Bartłomieja Marandę. Msza Święta była odprawiona  w  intencji – Członków  Koła Polskiego Związku Niewidomych w Jeleniej Górze. Po zakończonej Eucharystii uczestnicy udali się do sali Restauracji Old Pub, która mieści się w Teatrze, gdzie przygotowano tradycyjne potrawy świąteczne. Ksiądz Bartłomiej zaprosił wszystkich do wspólnej modlitwy, po czym złożył życzenia. Spotkanie było okazją do zaprezentowania historii jajka, przygotowanej przez p. Krystynę Stefańską, natomiast p. Irena Hryncewicz przedstawiła  swoją twórczość między innymi w wierszu poświęconym tragicznie zmarłemu muzykowi – członkowi naszego Koła, a p. Bogumiła Cymerska  z pasją recytowała  trzy wiersze o tematyce świątecznej. W części artystycznej wystąpił jeleniogórski wokalny zespół muzyczny „AGAT”, w którym występują osoby z dysfunkcją narządu wzroku, członkowie naszego Stowarzyszenia. Zespól z wielką radością przyjął zaproszenie na spotkanie i wystąpił wolontaryjnie. Piosenki wprowadziły wszystkich w miły nastrój. W świątecznej atmosferze, na  przyjemnych  rozmowach i wymianie doświadczeń szybko upłynął czas. Prezes Koła PZN w Jeleniej Górze Anna Jaworska złożyła życzenia, podziękowała za wspólne spędzone chwile oraz zachęciła do czynnego  udziału w pracy Koła.You may also like...