Poziom głośności urządzeń dźwiękowych we Wrocławiu

Jakiś czas temu prosiliśmy o opinię dotyczącą poziomu głośności urządzeń dźwiękowych – sygnalizacji świetlnej. Ponawiamy prośbę i apelujemy zwłaszcza do mieszkańców Wrocławia o wyrażenie swojej opinii na temat ściszania i czasowego wyłączanie udźwiękowionej sygnalizacji świetlnej.

Wszelkie opinie prosimy kierować na adres: sekretariat@dolnoslaski.pzn.org.pl

Oto wiadomość jaka ukazała się kilka miesięcy temu:
Jakiś czas temu otrzymaliśmy pismo dotyczące urządzeń dźwiękowych i wibracyjnych zamontowanych w sygnalizacjach świetlnych na terenie Wrocławia od ZDiUM (Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta).

ZDiUM w związku ze zmianą przepisów wynikających z rozporządzenia w sprawie szczegółowych warunków technicznych dla znaków i sygnałów … ogłoszoną w Dz.U. z dnia 7.09.2015 r. , poz.1314 pragnie również uporządkować sprawy związane z uruchamianiem czasowym urządzeniem dźwiękowych.

Część sygnalizacji pracuje w systemie całodobowym lub według specjalnych harmonogramów wynikających z warunków ruchu na drodze.

Według ZDiUM szczególnie sygnalizacje świetlne pracujące całodobowo wyposażone w urządzenia dźwiękowe są uciążliwe dla mieszkańców budynków usytuowanych w bliskim sąsiedztwie skrzyżowania. Pomimo zastosowania urządzeń których głośność dostosowuje się do tła otoczenia problem istnieje i do Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta wpływają liczne wnioski w sprawie wyciszenia lub całkowitego wyłączenia urządzeń.

Ponieważ istnieją możliwości techniczne czasowego wyłączania urządzeń dźwiękowych ZDiUM zwrócił się do nas z prośbą o podanie przedziału czasowego w którym sygnalizacje dźwiękowe powinny być włączone tak aby zapewnić bezpieczeństwo osób z dysfunkcją wzroku.

Sprawę przekazaliśmy do Koła Wrocław, jednak chcielibyśmy usłyszeć opinię od wszystkich naszych członków.

Jak uważacie, czy dźwiękowe urządzenia powinny pracować przez całą dobę tak jak sygnalizacja świetlna, czy Waszym zdaniem mogą być ściszane w nocy. Liczymy szczególnie na opinię osób niewidomych korzystających z udźwiękowionej sygnalizacji świetlnej. Wszelkie opinie prosimy kierować na adres sekretariat@dolnoslaski.pzn.org.pl lub zamieszczać na naszym fanpagu na Facebooku – https://www.facebook.com/pznod

Załączniki:

 


You may also like...