DZIEŃ DZIECKA OKIEM MUZEUM

Dzisiaj tj. 01.06.2020 r. Muzeum Karkonoskie w  Jeleniej Górze było pełne radości! Odwiedzili nas bowiem moi młodsi przyjaciele z Polskiego Związku Niewidomych.
Dyrektor Przemysław Wiater złożył dzieciom  życzenia  w imieniu własnym i wszystkich pracowników, kierownik Działu Edukacji – Aneta Sikora-Firszt  zorganizowała warsztaty. A ja miałem tę wielką przyjemność rozdać naszym dzieciom wspaniale paczki, które udało mi się skompletować dzięki  zaangażowaniu  wielu ludzi z całej Polski, bo słodycze napływały  do nas nie tylko z Jeleniej Góry ale z całego kraju, nawet  z Warszawy oraz z Torunia. Do paczek przyłączył się również jeleniogórski WORD dokładając, dzięki zaangażowaniu Macieja Chyry i Wojciecha Leszczyka – kierownika placówki, bidony i odblaskowe gadżety bezpieczeństwa.

Z całego serducha dziękuję wszystkim zaangażowanym w to, aby w trudnym okresie, dać młodym ludziom zmagającym się z licznymi choróbskami odrobinę szczęścia i radości. Dziękuję moim koleżankom i kolegom z Muzeum Karkonoskiego i jego oddziału w Szklarskiej Porębie, za bezpośrednie wsparcie paczek łakociami, a Dyrekcji dodatkowo za decyzję, że pomimo wstrzymania warsztatów i dnia zamkniętego dla zwiedzających- Dzień Dziecka z warsztatami się u nas odbył. Radości było co nie miara, na tyle, że dzieci po odebraniu paczek wracały indywidualnie pytając czy zrobimy sobie wspólne zdjęcia, jasne ze robimy.

A poza naszymi telefonami uwiecznił je również, odznaczony w zeszłym roku odznaką „Przyjaciel Osób Niewidomych”, redaktor serwisu Jelonka.com – Przemysław Kaczałko.

Tomasz Żylewicz
Wiceprezes Zarządu Polskiego Związku Niewidomych Koło w Jeleniej Górze
Specjalista ds. marketingu i promocji – Muzeum Karkonoskie w Jeleniej GórzeYou may also like...