Doszkalanie instruktorów orientacji przestrzennej

PZN Instytut Tyflologiczny ogłasza nabór do projektu dotyczącego dokształcania instruktorów i nauczycieli orientacji przestrzennej.

Jeśli zgłosisz się do projektu:

– otrzymasz 122 godziny zajęć (20 godzin wykładów, 78 godzin ćwiczeń, 8 godzin praktyk i 16 godzin wsparcia indywidualnego) realizowanych w ciągu 15 dni (długość i ilość zjazdów dostosowana będzie do możliwości uczestników i wykładowców);

– wyposażymy cię w wiedzę tyflologiczną, głównie z zakresu wykorzystywania nowych technologii, która uzupełni i uatrakcyjni naukę orientacji przestrzennej, samodzielnego, skutecznego i bezpiecznego poruszania się. Będą to informacje np. o aplikacjach testowanych na różnych systemach iOS czy Android, wykorzystywaniu smartfona i innych urządzeń w orientacji przestrzennej. Program doszkalania obejmie także nowe metody diagnozowania i rehabilitacji osób niewidomych i słabowidzących, w szczególności starszych tracących wzrok i nowo ociemniałych oraz adaptację przestrzeni dla osób z uszkodzonym wzrokiem.

Projekt będzie trwał do końca marca 2021 r.

Część lub całość zajęć będzie odbywała się zdalnie, dlatego każdy z uczestników powinien mieć dostęp do komputera stacjonarnego lub laptopa z dostępem do Internetu (najlepiej stałe łącze, a jeśli bezprzewodowe to LTE), słuchawek z mikrofonem, myszy, klawiatury oraz posiadać telefon komórkowy z systemem Android lub iOS. Jeśli sytuacja pozwoli i stan epidemii zostanie odwołany część zajęć odbyć się może w systemie zjazdowym.

Koszty, jakie ponosi uczestnik – odpłatność za szkolenie 400 zł brutto i ewentualne koszty przejazdu.

Jeśli część szkolenia będzie odbywać się w systemie zjazdowym zapewniamy wyżywienie, zakwaterowanie i przerwy kawowe.

Prosimy o deklaracje uczestnictwa w projekcie do dnia 22.06.2020 r. pod adres e-mail: ioptulowicz@pzn.org.pl (do Pani Iwony Optułowicz). Zgłoszenia przyjmujemy tylko na załączonym formularzu (na dole strony).

Szkolenie odbędzie się w ramach projektu „Doszkalanie instruktorów orientacji przestrzennej” dofinansowanego przez PFRON w ramach konkursu „Kierunek Aktywność”.

Do pobrania:You may also like...