SPOTKANIE OPŁATKOWE W KOLE JELENIA GÓRA

Grudzień i czas adwentu to okres pobożnego i radosnego oczekiwania na przyjście Chrystusa. Tradycje związane ze świętami Bożego Narodzenia są przez nas szczególnie chętnie kultywowane, a grudniowe mroźne dni i ciemne wieczory ogrzewane są nową tradycją integracyjnych spotkań opłatkowych.

Zarząd Kola Polskiego Związku Niewidomych w Jeleniej Górze zaprosił na to wyjątkowe spotkanie wszystkich swoich członków w dniu 16.12.2015r. na godzinę 10.00 do Kaplicy Św. Anny przy ul. Bankowej, na Mszę Świętą celebrowaną przez Księdza Bartłomieja Marandę.

Po Mszy członkowie Koła udali się do świątecznie przystrojonej sali Restauracji Old Pub, która mieści się w Teatrze im C.K. Norwida, gdzie przygotowano tradycyjne potrawy wigilijne. Składanie życzeń i łamanie opłatkiem było wyjątkowo wzniosłą okolicznością, by z każdym zamienić kilka serdecznych słów, gorąco uściskać oraz życzyć zdrowia i radości.

Natomiast pastorałki i kolędy przy akompaniamencie gitary w wykonaniu naszego kolegi, członka Koła, Pana Czesława Robaka, wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój. Spotkanie opłatkowe było okazją do szerszego zaprezentowania historii powstania naszych pięknych kolęd, a także ich wspólnego zaśpiewania. Przygotowane w tym celu śpiewniki bożonarodzeniowe zagwarantowały, że chóralny śpiew wybrzmiewał do końca ostatniej zwrotki.

Więcej uwagi poświęcono historii kolędy „Cicha noc”, która zawdzięcza swą popularność nie tylko pięknej melodii, lecz przede wszystkim – słowom. „Cicha noc” jest pieśnią wielbiącą Księcia pokoju, Ojca przyszłego wieku, który „pokój niesie ludziom wszem” i “całemu światu odpuszczenie win”.

I takie było też przesłanie naszego spotkania opłatkowego, w czasach ogólnego niepokoju i niepewności.

Składając wszystkim serdeczne życzenia zdrowia, radości, nieustającej miłości oraz błogosławieństwa Bożego pragniemy rozgrzać nasze serca i myśli, wzmocnić wiarę, że razem łatwiej pokonać wszelkie bariery i niepowodzenia, że przed nami wciąż nowe horyzonty, a drogę nam oświetla Najjaśniejsza z gwiazd.You may also like...