WYPOCZYNEK W USTRONIU MORSKIM

Zarząd Polskiego Związku Niewidomych Koła w Jeleniej Górze zgodnie z planem pracy na 2016 r. zorganizował dla swoich Członków wspólny wyjazd nad morze. Wypoczynek odbywał się w Ośrodku Leczniczo-Rehabilitacyjnym Polskiego Związku Niewidomych “KLIMCZOK” w Ustroniu Morskim. Tym razem pobyt opierał się głównie na wypoczynku i integracji środowiska. Grupa 26 osób pomimo braku dofinansowania wykazała chęć udziału we wspólnym przedsięwzięciu z inicjatywy Koła. Wspólnie spędzony czas polegał na zajęciach   relaksacyjnych  w  Centrum  Sportowo-Rekreacyjnym  “HELIOS”.

W ramach wspólnej integracji odbyła się wycieczka do ogrodów botanicznych “HORTULUS” w Dobrzycy. Uczestnicy mogli podziwiać ogrody tematyczne i piękne kwitnące, różne gatunki tulipanów oraz rabaty hiacyntów.

Spacery brzegiem morza, promenadą, dawały dużo wytchnienia i wypoczynku dla uczestników wyjazdu. Wieczory spędzane w kawiarni ośrodka przy lampce szampana pozwalały na wymianę doświadczeń, zawieranie przyjaźni a muzyka na zabawę. Uczestnicy wyjechali do domu zadowoleni z pięknej majowej pogody, miłej, przyjacielskiej atmosfery.

Zarząd Koła wychodząc na przeciw oczekiwaniom Członków zarezerwował termin na przyszły rok, tj. maj 2017 r.You may also like...