ZGORZELEC

POLSKI ZWIĄZEK NIEWIDOMYCH
KOŁO ZGORZELEC
ul. Mickiewicza 13, pok. nr. 11 (Klub Seniora)
59-900 Zgorzelec

Tel. 729-880-855
e-mail: pznzgorzelec@interia.pl

Czynne: środa w godz. 10.00 – 14.00,

­


AKTUALNOŚCI KOŁA:

­

 • Zaproszenie Zarząd Koła Polskiego Związku Niewidomych w Zgorzelcu serdecznie zaprasza członków Koła i ich przewodników na obchody Międzynarodowego Dnia :Biała Laska 2021, które odbędą się w restauracji „Prima” w Zgorzelcu przy … Więcej
 • Wycieczka do Świeradowa Zdrój dnia 05.08.2021  W dniu 05.08.2021 roku przy dofinansowaniu Urzędu Miasta i Gminy w Pieńsku odbyła się wycieczka członków Koła i ich przewodników oraz wolontariuszy do Świeradowa Zdrój.
  W programie wycieczki odbyło się:
  -zwiedzanie sztolni … Więcej
 • Informacja Zarząd Koła PZN – Zgorzelec informuje, że od dnia 04.08.2021 będzie otwarte biuro Koła.
  Więcej
 • Wycieczka do Ogrodu Botanicznego W dniu 21.07.2021 roku odbyła się wycieczka zorganizowana przez Zarząd Polskiego Związku Niewidomych w Zgorzelcu  do Ogrodu Botanicznego we Wrocławiu. W wycieczce wzięli udział członkowie Koła i ich przewodnicy.
  Zapraszamy do … Więcej
 • Wolne środki w PCPR w Zgorzelcu Informujemy, że PCPR w Zgorzelcu dysponuje wolnymi środkami z PFRON-u
  Kliknij aby pobrać zasady dofinansowania w pliku programu Word – .doc
  Więcej
 • Zaproszenie na wycieczkę do Wrocławia do Ogrodu Botanicznego Zarząd Polskiego Związku Niewidomych w Zgorzelcu zaprasza na wycieczkę do Wrocławia do Ogrodu Botanicznego.
  Wycieczką odbędzie się 21.07.2021.
  Chętnych prosimy o zgłaszanie się do 15.07.2021 pod numer
  729 880 855
  Wyjazd z dworca … Więcej
 • Zapraszamy na wycieczkę do Świeradowa Zdroju Zarząd Polskiego Zwiazku Niewidomych w Zgorzelcu przy dofinansowaniu Urzędu Miasta i Gminy – Pieńsk zaprasza członków Koła i ich przewodników na wycieczkę do Świeradowa Zdroju.
  Wycieczka odbędzie się w dniu 05.08.2021.
  Chętnych … Więcej
 • Wycieczka do Bolesławca W dniu 17.06.2021 roku przy dofinansowaniu Urzędu Gminy Zgorzelec odbyła się wycieczka członków Koła i  ich przewodników oraz wolontariuszy do  Bolesławca.
  W programie wycieczki odbyły się warsztaty malowania na ceramice w … Więcej
 • Zaproszenie na wycieczkę Zarząd Polskiego Związku Niewidomych w Zgorzelcu przy dofinansowaniu Wójta Gminy-Zgorzelec zaprasza członków Koła i ich przewodników na wycieczkę do Bolesławca.
  Wycieczka odbędzie się w dniu 17.06.2021.
  Chętnych prosimy o zgłaszanie się telefoniczne … Więcej
 • Zapraszamy do udziału w projekcie “Usługi asystenckie na rzecz osób z niepełnosprawnościami i niesamodzielnych z subregionu jeleniogórskiego” Informujemy, że projekt “Usługi asystenckie na rzecz osób z niepełnosprawnościami i niesamodzielnych z subregionu jeleniogórskiego będzie kontynuowany również w 2021 r.
  Polski Związek Niewidomych Okręg Dolnośląski realizuje świadczenie usług asystenckich na … Więcej
 • 1% na rzecz Koła Zgorzelec Szanowni Członkowie, Wolontariusze, Asystenci i Sympatycy Koła PZN Zgorzelec.
  Zbliżają się święta Bożego Narodzenia. Wyjątkowy czas, pełen ciepła, spokoju i refleksji.
  Dla wielu z z nas czas ten niesie tęsknotę za życiem … Więcej
 • Życzenia Świąteczne
  Więcej
 • Informacja W związku z trwającą pandemią i aby nie narażać członków Koła na zachowania Zarząd Polskiego Związku Niewidomych  Zgorzelcu informuje, że na posiedzeniu Zarządu  dnia 07.07.2020 podjął uchwały o:
  -rezygnacji z zadania … Więcej
 • Możliwość opłacania składek członkowskich na konto bankowe W związku z zapytaniami członków w jaki sposób można wpłacać składki w okresie pandemii, informujemy, że jest możliwość wpłacania składek członkowskich na konto bankowe.
  Przypominamy, że składka roczna wynosi 50zł, a … Więcej
 • Biuro Okręgu – ważna informacja Informujemy wszystkich członków i sympatyków, że pomimo koronowirusa PZN Okręg Dolnośląski realizuje wszystkie projekty w dotychczasowym wymiarze.
  Wszystkie osoby, które planują nas odwiedzić od dnia 12 marca (od czwartku) prosimy o … Więcej
 • Zapraszamy do udziału w projekcie “Usługi asystenckie na rzecz osób z niepełnosprawnościami i niesamodzielnych z subregionu jeleniogórskiego” Polski Związek Niewidomych Okręg Dolnośląski realizuje świadczenie usług asystenckich na podstawie ogłoszenia o konkursie Zarządu Województwa Dolnośląskiego
  W projekcie mogą brać udział osoby zamieszkujące subregion jeleniogórski – tj. 9 powiatów: zgorzelecki, bolesławiecki, … Więcej
 • Uczestnictwo we mszy dla niewidomych w Katedrze Wrocławskiej dn. 03.01.2020 Członkowie i ich przewodnicy z Polskiego Związku Niewidomych w Zgorzelcu w ilości 6 osób wzięło uroczystej mszy świętej dla niewidomych i głuchoniemych w Katedrze Wrocławskiej dnia 03.01.2020roku. Po mszy w … Więcej
 • Spotkanie Opłatkowe 2019 Dnia 12.12.2019 w Klubie Seniora w Zgorzelcu odbyło się “Spotkanie Opłatkowe 2019”.
  W spotkaniu wzięło udział 27 członkow w tym 2 z Niemiec oraz 4 zaproszonych gości tj. ksiądz Proboszcz parafii … Więcej
 • Msza w Katedrze Wrocławskiej Polski Związek Niewidomych w Zgorzelcu organizuje wyjazd do Wrocławia na msze i spotkanie kolędowe w Katedrze Wrocławskiej dla niewidomych i głuchoniemych.
  Msza odbędzie się 03.01.2020 roku od godz. 10:00.
  Wyjazd pociągiem z … Więcej
 • Spotkanie Opłatkowe 2019 Zarząd Polskiego Związku Niewidomych w Zgorzelcu dnia 12.12.2019 roku organizuje “Spotkanie Opłatkowe 2019” od godz. 10:00 do 13:00 w Klubie Seniora przy ul. Mickiewicza 13. Wszystkich chętnych zapraszamy. Informacja i … Więcej